Duyurular

Ambalaj Ay Yıldızları 2022 Başvuruları Başladı!

 

AMBALAJ AY YILDIZLARI 2022 BAŞVURULARI BAŞLADI!

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD)tarafından düzenlenen 'Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması' 2022 yılı başvuruları başladı. 10.cusu düzenlenecek olan Yarışmaya başvurular, 3 Haziran 2022 Cuma günü saat 17:00'ye kadar devam edecek.

Ülkemizin en prestijli ödülleri arasında gösterilen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasına, 2015 yılından itibaren yurt dışından başvurular da kabul ediliyor ve dünya çapında sektöre damga vuran özgün ambalaj tasarımları, farklı ve yenilikçi ambalaj uygulamaları ödüllendiriliyor. Ambalaj üreticileri & tedarikçileri, ambalaj tasarımcıları ve ürünlerini piyasaya süren marka sahiplerinin katılabildiği Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasına aşağıdaki kategorilerde başvurulabiliyor.

1. Gıda

2. İçecekler

3. Elektronik ve Elektrikli Eşya

4. Sağlık ve Güzellik Ürünleri

5. Ev - Otomotiv - Ofis Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri

6. Diğer Gıda Dışı Ürün Ambalajları

7. Tıp ve Eczacılık Ürünleri

8. Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları

9. Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri (Komponentleri)

10. Satış Noktası Sergileme, Sunum ve Muhafaza Ürünleri

11. Fleksibıl Ambalajlar

12. Grafik Tasarım

13. Lüks Ambalajlar

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren ambalajların başarıları 'Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik Ödülleriyle' tescilleniyor. 'Altın Ödül' almaya hak kazanan ürünler arasından ise Türk Standardları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile en fazla 3 adet 'Altın Ambalaj Ödülü' veriliyor.

Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) ve Asya Ambalaj Federasyonu (APF) tarafından akredite edilmiş olan Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren tüm katılımcılar WorldStar ve AsiaStar Yarışmalarına da katılabiliyor.

2020 yılının kazananlarını Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması 2020 Sonuçları kitapçığından görüntüleyebilirsiniz.

Ambalaj Ay Yıldızları 2022 Yarışmasının Ödül Töreni 7 Ekim 2022'de İstanbul Raffles Otel'de düzenlenecektir. Sponsorlukla ilgili bilgi almak için sekreterya@ambalajayyildizlari.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgilere Ambalaj Ay Yıldızları 2022 Başvuru Kılavuzundan ve www.ambalajyarismasi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

 

Ambalaj Sanayicileri Derneği
www.ambalaj.org.tr
www.ambalajyarismasi.com
www.ambalajayyildizlari.com