Duyurular

Türkiye Dünya Ambalaj Ay Yıldızlarını Seçiyor

Başvurular 1 Şubat' da Başladı ve

 

3 Haziran 2016’ya Kadar Devam Edecek.

 

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından düzenlenen ‘Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’ 2016 yılı başvuruları 1 Şubat’ta başladı. Bu yıl 7.si düzenlenecek olan Yarışmaya başvurular, 3 Haziran 2016 Cuma günü saat 17:00’ye kadar devam edecek. Ülkemizin en prestijli ödülleri arasında gösterilen Yarışmaya, 2015 yılından itibaren yurt dışından başvurular da kabul ediliyor ve dünya çapında sektöre damga vuran özgün ambalaj tasarımları, farklı ve yenilikçi ambalaj uygulamaları ödüllendiriliyor. Ambalaj üreticileri & tedarikçileri, ambalaj tasarımcıları ve ürünlerini piyasaya süren marka sahiplerinin katılabildiği Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasına aşağıdaki kategorilerde başvurulabiliyor:

1.    Gıda

2.    İçecekler

3.    Elektronik ve Elektrikli Eşya

4.    Sağlık ve Güzellik Ürünleri

5.    Ev – Otomotiv – Ofis Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri

6.    Diğer Gıda Dışı Ürün Ambalajları

7.    Tıp ve Eczacılık Ürünleri

8.    Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları

9.    Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri (Komponentleri)

10.  Satış Noktası Sergileme, Sunum ve Muhafaza Ürünleri

11.  Fleksibıl Ambalajlar

12.  Grafik Tasarım

13.  Lüks Ambalajlar

14. Ambalaj Makineleri, Ekipmanları ve Teknolojisi

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren ambalajların başarıları ‘Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik Ödülleriyle” tescilleniyor. ‘Altın Ödül’ almaya hak kazanan ürünler arasından ise Türk Standardları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile en fazla 3 adet ‘Altın Ambalaj Ödülü’  veriliyor. Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) ve Asya Ambalaj Federasyonu (APF) tarafından akredite edilmiş olan Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren tüm katılımcılar WorldStar ve AsiaStar Yarışmalarına da katılabiliyor.  2015 yılında ödül alan finalistlerimizi Ambalaj Ay Yıldızları 2015 Kitapçığı’ndan görüntüleyebilirsiniz.

Ambalaj Ay Yıldızları 2016 Yarışması’nda dereceye giren katılımcılarımızın ödülleri, 23 Eylül 2016’da Shangri-La Bosphorus İstanbul’da düzenlenecek özel bir Gala Gecesi’nde verilecektir. 20 milyar dolar pazar büyüklüğü ile 300 milyar dolarlık bir ekonomiyi mümkün kılan Türkiye Ambalaj Sanayinin tüm paydaşlarını bir araya getiren Gala Gecemize sponsor olmak isteyen kurumlarımızın, Ambalaj Ay Yıldızları 2016 Ödül Töreni ön Sponsorluk dosyasını inceleyerek, Derneğimiz ile (tulaycetin@ambalaj.org.tr) iletişime geçmelerini rica ederiz.

 

Daha detaylı bilgiye ve başvuru formuna  web sitemizden de ulaşabilirsiniz.     

 

Saygılarımızla,


Ambalaj Sanayicileri Derneği
www.ambalaj.org.tr
www.ambalajyarismasi.com