Duyurular

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışma Kataloğunu İncelediniz mi?

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışma Kataloğunu

İncelediniz mi?

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından2016'da 7’ncisi düzenlenen ve 23 Eylül akşamı Shangri-La Bosphorus'ta ödül töreni gerçekleştirilen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nın sonuçlarının yer aldığı katalogu aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

 Ambalaj Ay Yıldızları 2016 Sonuçları

Katılan 199 ambalajın 11 farklı kategoride değerlendirildiği yarışmada 64 ambalaj ödül aldı.2016'da ikinci kez yurt dışı başvuruların da kabul edildiği yarışmada bir ödül de Hollanda’ya gitti.

Yarışmaya,2016'da başvuru yapan 199 ambalajdan 10’u ‘Altın’,14’ü ‘Gümüş’, 15’i’ ‘Bronz Ödül’e layık görüldü. Çeşitli kategorilerde 25 ambalaj da ‘Yetkinlik Ödülü’ aldı. TSE işbirliği ile ‘Altın Ödül’ alanlar arasından seçilen 3 ambalaj ise, ‘Altın Ambalaj Ödülü’nün sahibi oldu.

 Ambalaj üreticileri, marka sahipleri ve tasarımcıların piyasadaki ambalajlarıyla katıldıkları Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasına 2016'da en fazla başvuru gıda, grafik tasarım ve içecek kategorilerinde yapıldı. Türkiye’nin en değerli ödülleri arasında yer alan yarışmaya yapılan başvuruların yaklaşık yüzde 50’si gıda, grafik tasarım ve içecek kategorilerinden oldu.2016'da en fazla başvuru ise 56 ambalaj ile gıda kategorisinde gerçekleşti. Gıda kategorisini 29 başvuru ile grafik tasarım, 22 başvuruyla içecek kategorisi takip etti.

 Başvuru yapılan kategorilere 2016'da "lüks ambalajlar” ve "ambalaj bileşenleri” eklenirken, lüks ambalajlar kategorisine ilgi büyük oldu. Yarışmada dereceye giren 64 ambalaj, Dünya Ambalaj Örgütünün düzenlediği WorldStar ve Asya Ambalaj Federasyonu'nun düzenlediği AsiaStar Yarışması’na katılma hakkı da elde etti.400 davetli ile gerçekleşen Yarışma Ödül Töreni sanatçı Nükhet Duru konseri ile sona erdi. Ödül Törenimizin Videosuna da aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 Ambalaj Ay Yıldızları 2016 Ödül Töreni