Yarışma Hakkında

Teknik Şartname

 

  • Yarışmaya organizatör kurumun düzenlediği özel bir form doldurularak katılınabilir.
  • Başvurularda şartname gereği en az 3 adet boş, en az 3 adet dolu yarışma ürünü teslim edilirken tasarımı anlatan 300 dpi çözünürlükte en az iki görselin CD/DVD/USB/Elektronik ortamda yollanması ve ürünü tanımlayan Türkçe en fazla 100 sözcükten oluşan açıklama yazısı ve 30 kelime Türkçe ve İngilizcesi ayrı ayrı yazılmış özet yazıda verilir. Yarışmacı ürünü daha iyi anlatması için 2 dakikayı geçmeyen video yollamalıdır.
  • Yarışmacı 1 adet boş ürününü ASD bünyesinde kurulacak olan Ambalaj Müzesi'ne bağışlamış ve sergileme hakkını ASD'ye tanımış sayılır.
  • Yarışmaya fiziki örneği gönderilecek ambalajların boyutları en fazla 0.125 m3 (en X boy X yükseklik) hacim ve en fazla 5 (Beş) kilo ağırlık ile sınırlıdır. Bu sınırları aşan ambalajların özgün fiziki örneklerinin gönderilmesine gerek yoktur. Yarışmacılar dilerlerse bu sınırları aşan ambalaj ürünlerinin maketlerini gönderebilirler. Maket gönderildiği takdirde ürünün günlük kullanımını ortaya koyan görseller de birlikte gönderilmelidir. Anılan sınırları aşan ambalaj ürünlerinin özgün fiziki örneklerini göndermek isteyen yarışmacılar nakliye, indirme, tekrar yükleme işlemlerini bilfiil organize ederek yerine getirmekle ve bunların maliyetlerini karşılamakla yükümlüdürler. Boyutları en fazla 0.125 m3 (en X boy X yükseklik) hacim ve en fazla 5 (beş) kilo ağırlıktaki özgün ürün iletilecekse, 1 boş ve 1 dolu ambalajın gönderilmesi yeterlidir.
  • Tüm yarışmacıların ambalajlarını teslim ve yarışma ve sergiler sonrası geri alma nakliyeleri kendilerine aittir.
  • Ambalajın içeriği çabuk bozulabilir, tehlikeli ve çevreye zararlı maddeler içeriyorsa içi boş olarak ya da özgün ürünü temsil edecek yoğunluk ve görünümde ancak zararsız ve tehlikesiz bir madde ile gönderilmesi gerekir. Bu hususa aykırı gönderilmiş ambalajlar yarışma dışı bırakılır.