Yarışma Takvimi

Yarışma Takvimi

Ambalaj Ay Yıldızları 2024 Yarışmasına 31 Mayıs 2024 Cuma saat 17:00'ye kadar başvuruda bulunulabilinir. Bu zamana kadar başvuru formu eksiksiz doldurularak ambalaj ürünü örnekleri ile birlikte ASD-Ambalaj Binasındaki Yarışma Sekretaryasına teslim edilmiş, katılım ücretleri belirtilen banka hesabına yatırılmış olmalıdır. Seçici Kurul toplantısı 27.06.2024 Perşembe - 28.06.2024 Cuma tarihlerinde ASD-Ambalaj Binasında gerçekleştirilecektir. Yarışma sonuçları seçici kurul toplantısının ardından, 01 Temmuz 2024 Pazartesi günü,  basın bülteni ile yazılı olarak duyurulacaktır ve yarışma web sitesinde (www.ambalajayyildizlari.com) yayınlanacaktır. Kategorilerin dereceleri Ambalaj Ay Yıldızları Ödül Töreninde duyurulacaktır.

WPO - World Packaging Organization (Dünya Ambalaj Örgütü) tarafından düzenlenen WorldStar 2025 Yarışmasına katılmak isteyen kuruluşlar (en az 'Yetkinlik 2022 veya 2024 Ödülü' almış olmak kaydı ile) başvurularını ASD üzerinden yapabileceklerdir. Dileyen katılımcılar başvurularını internet üzerinden elektronik olarak kendileri de yapabilirler. APF -Asian Packaging Federation (Asya Ambalaj Federasyonu) tarafından düzenlenen AsiaStar 2024 Yarışmasına katılmak isteyen kuruluşlar (en az 'Yetkinlik 2022 veya 2024  Ödülü' almış olmak kaydı ile) kendileri başvuru yapabileceklerdir.

WPO ve WorldStar Yarışması hakkında bilgi edinmek için www.worldpackaging.org ve www.worldstar.org adreslerini ziyaret ediniz. APF veya AsiaStar Yarışması hakkında bilgi almak için www.asianpackaging.org adresini ziyaret ediniz.

WPO üyesi olan Ambalaj Sanayicileri Derneği, APF'de de Yürütme Kurulu Üyesidir.