Duyurular

WPO WorldStar Ambalaj Ödülleri 2022 Kazananları Açıkladı

WPO - World Packaging Organisation ( WPO - Dünya Ambalaj Örgütü ), 1970'den bu yana düzenlenen ve en prestijli küresel ambalaj ödülleri olarak kabul edilen WorldStar 2022'nin kazananlarını açıkladı. Yarışmaya bir önceki yıla göre %30'luk bir artışla 37 ülkeden 440 ambalaj başvurdu.

WorldStar değerlendirme süreci iki turda, çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Jüride dünyanın her yerinden 36 WPO ülkesini temsil eden 36 uluslararası isim yer aldı. Değerlendirme sonrası başvuru yapan 440 ambalajdan WorldStar Ambalaj Ödülleri 2022'nin 240 kazananı açıklandı.

En çok ödül kazanan ilk dört ülke sırasıyla 28 ödülle Almanya, 27 ödülle Avustralya ve Yeni Zelanda, 23 ödülle Japonya ve 15 ödülle Çin oldu. Türkiye'den 4 ambalaj WorldStar 2022'de ödül aldı.

WordStar Ödül Töreni'ni 4 Mayıs 2022'de Milano'da (İtalya), Ipack Ima (www.ipackima.com) fuarı sırasında (3-6 Mayıs) fiziksel olarak gerçekleştirilecek. Başkanlık Ödülü, Sürdürülebilirlik Ödülü, Pazarlama Ödülü ve Gıdadan Tasarruf Sağlayan Ambalaj Ödülleri gibi özel kategorilerin kazananları da WorldStar Töreni sırasında açıklanacak.

WorldStar Packaging Awards 2022 kazananlarının tam listesine https://www.worldstar.org/winners/   adresinde ulaşılabilir.

WorldStar 2022 Yarışması'nda Türkiye'den ödül alan şirket ve ambalajlar*:

Firma  Ürün  Kategori 
Bayındır Ambalaj San. Tic. A.Ş. Pedallı Karton Hijyenik Atık Kutusu Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri
Elif Plastik Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. ElifProLite - A Recyclable High Barrier Laminate Solution
( Ürün, German Packaging Awards 2021'de kazandığı ödül ile yarışmaya katılmıştır)
Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri
Etapak Baskı Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş  Geri Dönüştürülmüş PET ile Üretilmiş Sarmal Etiket Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri
Tasarist Reklam San. Tic. Ltd. Şti.  Greyder 'V' Design Ayakkabı Kutusu E-Ticaret

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında en az Yetkinlik Ödülü kazanan ürünler, WPO ( World Packaging Organisation / Dünya Ambalaj Örgütü ) tarafından organize edilen WorldStar yarışmasına başvurma hakkı kazanmaktadır. Sizleri uluslararası arenada yetkinliğe ve geçerliliğe sahip ülkemizdeki tek ambalaj yarışması olan Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması 2022'ye katılmaya davet ediyoruz.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgilere Ambalaj Ay Yıldızları 2022 Başvuru Kılavuzundan ve www.ambalajyarismasi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

*Firma isimlerine göre alfabetik olarak sıralanmıştır.