Duyurular

Ambalaj Ay Yıldızları Başvuruları 1 Şubat 2018' de Başladı

Türkiye ‘Dünya Ambalaj Ay Yıldızları'nı Seçiyor

Başvurular 1 Şubat 2018' de Başladı 1 Haziran 2018'e Kadar Devam Edecek.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından düzenlenen ‘Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması' 2018 yılı başvuruları 1 Şubat 2018'de başladı. Bu yıl 8.si düzenlenecek olan Yarışmaya başvurular, 1 Haziran 2018 Cuma günü saat 17:00'ye kadar devam edecek. Ülkemizin en prestijli ödülleri arasında gösterilen Yarışmaya, 2015 yılından itibaren yurt dışından başvurular da kabul ediliyor ve dünya çapında sektöre damga vuran özgün ambalaj tasarımları, farklı ve yenilikçi ambalaj uygulamaları ödüllendiriliyor. Ambalaj üreticileri & tedarikçileri, ambalaj tasarımcıları ve ürünlerini piyasaya süren marka sahiplerinin katılabildiği Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasına aşağıdaki kategorilerde başvurulabiliyor:

1. Gıda

2. İçecekler

3. Elektronik ve Elektrikli Eşya

4. Sağlık ve Güzellik Ürünleri

5. Ev - Otomotiv - Ofis Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri

6. Diğer Gıda Dışı Ürün Ambalajları

7. Tıp ve Eczacılık Ürünleri

8. Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları

9. Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri (Komponentleri)

10. Satış Noktası Sergileme, Sunum ve Muhafaza Ürünleri

11. Fleksibıl Ambalajlar

12. Grafik Tasarım

13. Lüks Ambalajlar

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren ambalajların başarıları ‘Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik Ödülleriyle” tescilleniyor. ‘Altın Ödül' almaya hak kazanan ürünler arasından ise Türk Standardları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile en fazla 3 adet ‘Altın Ambalaj Ödülü' veriliyor. Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) ve Asya Ambalaj Federasyonu (APF) tarafından akredite edilmiş olan Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren tüm katılımcılar WorldStar ve AsiaStar Yarışmalarına da katılabiliyor.

Ambalaj Ay Yıldızları 2018 Yarışması'nda dereceye giren katılımcılarımızın ödülleri, 2018 Ekim'de İstanbul'da düzenlenecek özel bir Gala Gecesi'nde verilecektir. 20 milyar dolar pazar büyüklüğü ile 300 milyar dolarlık bir ekonomiyi mümkün kılan Türkiye Ambalaj Sanayinin tüm paydaşlarını bir araya getiren Gala Gecemize sponsor olmak isteyen kurumlarımızın, Derneğimiz ile (asd@ambalaj.org.tr) iletişime geçmelerini rica ederiz.

Yarışma Başvuru Formu 2018

Sponsorluk hakkında detaylı bilgi için Ambalaj Ay Yıldızları 2018 Sponsorluk Dosyasını inceleyebilirsiniz

Daha detaylı bilgiye Ambalaj Ay Yıldızları 2018 Başvuru Kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

Ambalaj Ay Yıldızları 2016 Ödül Törenini İzlediniz mi?

Ambalaj Ay Yıldızları 2016 Yarışma Kataloğunu İncelediniz mi?

www.ambalaj.org.tr