Duyurular

AsiaStar 2018 Başvuruları Başladı

AsiaStar 2018 Başvuruları Başladı

 

Asya'nın Şampiyon Ambalajları Bu Yıl Japonya'da Seçilecek

Değerli Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması Ödül Sahibi,

Sayın Üyelerimiz,

AsiaStar 2018 Yarışma başvuruları başlamıştır. Asya Ambalaj Federasyonu (APF) tarafından 2007 yılından bu yana düzenlenen Yarışmaya bu yıl Tokyo, Japonya ev sahipliği yapacaktır.

Detaylı bilgi için www.asianpackaging.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Her sene artan katılımıyla, Türkiye genelinde ulusal bir marka haline gelen Ambalaj Ay Yıldızları 2016 ve 2018 Yarışmalarında en az bir ödül (Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik) kazanan ürünlerin katılabildiği yarışma, bu yıl Tokyo-Japonya'da gerçekleştirilecektir. Yarışma Jüri Toplantısında ASD & Türkiye adına da bir temsilci yer alacaktır.

ASD olarak, sizleri Türkiye Ambalaj Sanayimizin uluslararası arenada rekabet gücünü ortaya koyacağı AsiaStar 2018 Yarışmasına katılmaya davet ediyor ve başvuru süreci konusunda bilgilendirmek istiyoruz.
AsiaStar 2018 Takvimi Nedir?
 

-Online Başvurunun Kapanış Tarihi:7 Eylül2018

-Ürün/Numune En Son Teslimat Tarihi:27 Ağustos - 21 Eylül 2018 tarihleri arasında kabul edilir. 27 Ağustos 2018 tarihinden önce ürünler teslim alınamayacaktır.

-Jüri Toplantı Tarihi:30 Eylül 2018 Tokyo / Japonya

-Ödül Töreni:2 Ekim 2018 Tokyo / Japonya
 
AsiaStar 2018'de Hangi Kategorilerde Ödül Verilecek?
 

AsiaStar Yarışması'nda Tüketici, Taşıma, Eko-Ambalaj, Satış Noktası, Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri ile Öğrenci olmak üzere 6 ana kategoride ödüller verilecektir.

Ayrıca AsiaStar kazanan tüm ürünler otomatik olarak (herhangi bir ek ücret ödemeden) APF Başkanlık Ödülü'ne aday gösterilecek ve değerlendirilmeye alınacaktır. Kazanan ürün ödül töreninde ayrıca ödüllendirilecektir.
 
AsiaStar Yarışmasına Hangi Ürünler Katılabilir?
 
AsiaStar Yarışması, Ambalaj Ay Yıldızları (Crescents & Stars for Packaging) 2016 ve 2018 Yarışmalarında en az Yetkinlik Ödülü almış ambalaj ve ambalaj malzemelerine açıktır.
Yarışmaya katılacak ürünlerin daha önceki AsiaStar Yarışmalarına katılmamış olması gerekmektedir.
 
Başvurunuzu Nasıl Yapabilirsiniz?
 
Online başvuru formunu doldurmaya başlamadan önce aşağıdaki belgelerin hazır edilmesi gerekir. Her ürün için bir başvuru formu doldurulmalıdır. Form için tıklayınız.
 
 
Yarışmaya katılan ürünün en fazla 6 adet dijital görselinin, JPEG formatında (min. 300 dpi) gönderilmesi gerekir. Jüri değerlendirme yaparken ürünün numunesinin yanı sıra resimlerini de inceleyeceğinden gönderdiğiniz görsellerin ürünün özelliklerini tam olarak yansıttığından emin olmanızı tavsiye ederiz.
 
APF Yürütme Kurulu Üyesi ASD onaylı referans mektubu ile başvurularda katılım ücreti her bir ürün için 300 $'dır.Çekle yapılan ödemeler kabul edilmemektedir.
 
Öğrenci kategorisinde,APF Yürütme Kurulu Üyesi ASD onaylı referans mektubu ile başvurularda her bir ürün için 20 $'dır. Ödemeyi aşağıda detayları bulunan hesap numarasına Banka Transferi ile yapabilirsiniz. Çekle yapılan ödemeler kabul edilmemektedir.
 
Başvuru sırasında (İngilizce) maksimum 50 kelime ile ambalajın genel özelliklerini, (İngilizce) 30 kelime ile ambalaj üretiminde kullanılan malzemeyi ve (İngilizce) 30 kelime ile ambalajın boyutları hakkında açıklama yazılması gerekmektedir. Ürününüzün tasarım konseptini anlatan 60 kelimelik İngilizce ek tanıtım yazısı yazabilirsiniz. Bu bölüm zorunlu olmamasına rağmen ambalaj-ürün ilişkisini vurgulayacağı için değerlendirmenizi öneririz.
 
AsiaStar 2018 yarışmasının orijinal broşürü için tıklayınız. Ayrıca Türkçe başvuru kılavuzunu buradan inceleyebilirsiniz.
 

Başvuru evrakları ile ürün/numunelerin gönderileceği adresler birbirinden farklıdır.

Başvuru evraklarının gönderileceği adres;

Secretary General (Yetkili Ms. Dr.Pattra Maneesin)

Industrial Design Supporting Sub-Division

Division of Creative Industry Development

Department of Industrial Promotion (DIP)

86/6 Industrial Design Bld., Soi Trimitr, Rama 4 Road., Phrakanong, Klongtoei, Bangkok, 10110 THAILAND

Tel./fax +662 381 1603

Mobile. +6661 423 4926/+6688 614 7410

E-mail: apf.pattra@gmail.com

Website: www.asianpackaging.org

Ürün / Numunelerin gönderileceği adres ;

Ms. Hiroko Akieda or Mr. Takehiro Kaneko
International Business Dept., JAPAN PACKAGING INSTITUTE

10F,4-1-1, Tsukiji, Chuo-ku, Tokyo 104-0045, JAPAN

Tel: +81-3-3543-1189,
Email: pack@jpi.or.jp ; kaneko@jpi.or.jp

Önemli Not:2 adet boş ambalajı 27 Ağustos 2018 ve 21 Eylül 2018 tarihleri arasında aşağıdaki adrese iletmeniz gerekmektedir. İletilen ambalajlar geri gönderilmeyecektir. Ayrıca gümrük sorunları yaşamamanız adına, başvuru formunuzun bir kopyasını kargo paketi üzerine yapıştırıp, açıkça okunur şekilde "Sample Package entry for AsiaStar 2018 Award. No commercial value.” yazısını ekleyin. Ürünün toplam değeri, gönderme bedeli ve sigorta bedeli 10.000 JPY'yi aşarsa (yaklaşık 90 USD), Japonya'daki gümrük vergisi için vergi talep edilebileceğini bilginize sunarız.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için ASD'den Eda Yurğa veya Sezgin Şahin ( asiastar@ambalaj.org.tr ) ile iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Ambalaj Sanayicileri Derneği