Duyurular

AsiaStar 2020 Başvuruları Devam Ediyor !

Değerli Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması Ödül Sahibi,

Sayın Üyelerimiz,

Asya Ambalaj Federasyonu (APF) tarafından 2007 yılından bu yana düzenlenmekte olan AsiaStar 2020 Yarışmasına başvuruları devam etmektedir.

Detaylı bilgi için www.asianpackaging.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Her sene artan katılımıyla, Türkiye genelinde ulusal bir marka haline gelen Ambalaj Ay Yıldızları 2018 ve 2020 Yarışmalarında en az bir ödül (Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik) kazanan ürünlerin katılabildiği yarışmanın Jüri Toplantısında ASD & Türkiye adına da bir temsilci yer alacaktır.

ASD olarak, sizleri Türkiye Ambalaj Sanayimizin uluslararası arenada rekabet gücünü ortaya koyacağı AsiaStar 2020 Yarışmasına  katılmaya davet ediyor ve başvuru süreci konusunda bilgilendirmek istiyoruz.

AsiaStar 2020 Takvimi Nedir?

· Online Başvurunun Kapanış Tarihi: 01 Kasım 2020

· Online Jüri Toplantı Tarihi: Aralık 2020

AsiaStar 2020'de Hangi Kategorilerde Ödül Verilecek?

AsiaStar Yarışması'nda Tüketici, Taşıma, Eko-Ambalaj (Çevresel olarak Sürdürülebilir Ambalaj), Satış Noktası, Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri ile Öğrenci olmak üzere 6 kategoride ödüller verilecektir.

Ayrıca AsiaStar kazanan tüm ürünler otomatik olarak (herhangi bir ek ücret ödemeden) APF Başkanlık Ödülü'ne aday gösterilecek ve değerlendirilmeye alınacaktır. Kazanan ürün ödül töreninde ayrıca ödüllendirilecektir.

AsiaStar Yarışmasına Hangi Ürünler Katılabilir?

AsiaStar Yarışması, Ambalaj Ay Yıldızları (Crescents & Stars for Packaging) 2018 ve 2020 Yarışmalarında en az Yetkinlik Ödülü almış ambalaj ve ambalaj malzemelerine açıktır.

Yarışmaya katılacak ürünlerin daha önceki AsiaStar Yarışmalarına katılmamış olması   gerekmektedir.

Başvurunuzu Nasıl Yapabilirsiniz?
 
Başvurunuzu https://www.asianpackaging.org adresinden kendiniz online yapmalısınız.
 

-  Online form  (Forma buradan ulaşabilirsiniz)

-  İngilizce ürün tanıtım yazıları

-  6 adet ürün fotoğrafı

-  Ürün videosu

-  Referans mektubu (ASD'den alabilirsiniz)

-  Ödeme
 
** Başvuru formları, tanıtım yazıları, fotoğraflar, video ve referans yazıları online olarak websitesine yüklenebilmektedir.  Bu yıldan itibaren AsiaStar yarışmasına da; fiziki ürün numuneleri ile ürünlerin bilgilerini içeren CD'lerin posta / kargo ile ayrıca yollanmasına gerek yoktur. Tüm işlemler online olarak yapılacaktır.
 
Online başvuru formunu doldurmaya başlamadan önce aşağıdaki belgelerin hazır edilmesi gerekir:
 

Yarışmaya katılan her bir ürünün; en fazla 6 adet JPEG formatında (300 dpi) dijital fotoğrafı ve 360 derece videosunun AsiaStar online başvuru  sitesine yüklenmesi gerekmektedir. Online başvuru sırasında örnek video bulunmaktadır, videonuzu örnek vidoya uygun formatta hazırlamanızı öneririz. Bu yıldan itibaren AsiaStar yarışmasına numune ürün gönderilmeyecektir. Jüri değerlendirmesini; ürün fotoğrafları, ürün videosu ve tanıtım yazıları ile yapacaktır. Gönderdiğiniz görsellerin ürünün özelliklerini tam olarak yansıttığından emin olmanızı tavsiye ederiz.

Başvuru sırasında tanıtım yazıları (İngilizce) maksimum 50 kelime ile ambalajın genel özelliklerini, maksimum 30 kelime ile ambalaj üretiminde kullanılan malzemeyi ve maksimum 30 kelime ambalajın boyutlarıyla ilgili açıklama yazılması gerekmektedir. Tüm yazılar İngilizce olmalıdır.

Ürününüzün tasarım konseptini anlatan 60 kelimelik İngilizce ek tanıtım yazısı yazabilirsiniz. Bu bölüm zorunlu olmamasına rağmen ambalaj-ürün ilişkisini vurgulayacağı için değerlendirmenizi öneririz.

Ambalajınızın ulusal bir yarışmada ödül aldığını belgeleyen APF Yürütme Kurulu Üyesi ASD onaylı referans mektubu almanız gerekmektedir. Referans yazısı için ASD Satın Alma ve Etkinlik Koordinatörü Eda Yurğa

(edayurga@ambalaj.org.trile iletişime geçebilirsiniz.

 

Marka sahibinden ürününüzün AsiaStar 2020 Yarışmasına katılabileceğinizi belgeleyen onay mektubu almanız önerilmektedir. (Zorunlu değildir)

 

AsiaStar 2020 yarışmasının orijinal broşürü için tıklayınız. Ayrıca Türkçe başvuru kılavuzunu buradan da inceleyebilirsiniz.

 

Ödeme :

 

APF Yürütme Kurulu Üyesi ASD onaylı referans mektubu ile başvurularda katılım ücreti her bir ürün için 300 $'dır. Referans mektubu olmayan başvurularda her bir ürün için katılım ücreti 500 $'dır. Ödemeler sadece APF Banka hesap numarasına banka transfer yoluyla yapılmalıdır.

 

Hesap Adı: Asian Packaging Federation
Hesap Numarası: 002610471993

Swift Kodu: HBLILKLX
Banka Adı: 
Hatton National Bank, City Office
Banka Adresi: No. 16 Janadhipathi Mawatha,

Colombo 01, SRI LANKA

 

Öğrenci kategorisinde, APF Yürütme Kurulu Üyesi ASD onaylı referans mektubu ile başvurularda her bir ürün için 20 $'dır.

 

Başvuruyla ilgili tüm işlemler (başvuru formu, banka ödeme bilgileri, referans mektupları, ürün bilgileri ve görseller) online olarak yapılacaktır. Bu yıl fiziki numune ürün ve CD yollanması gerekmemektedir

 

Online başvuruda problem yaşanması durumunda; istenen tüm belgeler ve görseller  apf.pattra@gmail.com  adresine iletilmelidir. 

 

Başvurunuzla ilgili detaylı bilgi için Ms. Dr. Pattra Maneesin (apf.pattra@gmail.com) ile iletişime geçebilirsiniz.

 

APF Secretary General - Ms. Dr. Pattra Maneesin

Industrial Design Supporting Sub-Division

Division of Creative Industry Development

Department of Industrial Promotion (DIP)

Tel./ fax +662 381 1603

Mobile. +6661 423 4926/+6688 614 7410
 
Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için ASD-Satın Alma ve Etkinlik Koordinatörü Eda Yurğa (edayurga@ambalaj.org.tr) ile iletişime geçebilirsiniz.
 

Başvurularınızı bekliyoruz!

 

Saygılarımızla,

 

Ambalaj Sanayicileri Derneği